Regulamin

Regulamin 

 

 

Sklep internetowy AnitaS, dostępny pod adresem www.anitas.pl, prowadzony jest przez firmę Anita & S Janina Suchodolska, 05-532 Chojnów, ul. Klonowa 32

,  NIP: 1230825868, REGON: 014983084 

Regulamin zakupów

 

 1.    Sklep internetowy AnitaS prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane tylko przez stronę http://www.anitas.pl

 

2.    Wszystkie produkty oferowane w sklepie anitas.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

 

3.    Wszystkie ceny podane na stronach internetowych anitas.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

 

4.    Na każdy sprzedany towar wystawiamy paragon fiskalny lub fakturę VAT.

 

5.    Zamówiony towar dostarczamy za pomocą wyspecjalizowanych firm kurierskich lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.

 

6.    Możliwe są następujące formy płatności:

  o    Za pobraniem

  o    Przelewem

 

7.    Przy każdym towarze podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia zamówienia do chwili skompletowania zamówionego towaru i przygotowania go do wysyłki. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. po upływie najdłuższego z czasów podanych dla zamawianych produktów. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż podany na naszych stronach, skontaktujemy się z kupującym, aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia. 

 

termin otrzymania przesyłki = czas realizacji zamówienia + czas dostawy

 

W przypadku płatności przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu. Przesyłki są dostarczane Pocztą Polską zazwyczaj w ciągu 2-5 dni, firmą kurierską w ciągu 1-2 dni - zazwyczaj następnego dnia roboczego po dokonaniu wysyłki z naszego magazynu.

 9.    Sklep ponosi odpowiedzialność przez 2 lata od daty zakupu w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. Klient traci uprawnienia określone w wyżej wymienionej ustawie, w przypadku nieprzedstawienia dowodu zakupu. 

 10.  W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z pismem określającym niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na koszt sklepu (tylko na terenie Polski) za pomocą firmy kurierskiej na adres AnitaS Anita & S Janina Suchodolska, 05-532 Chojnów, ul. Klonowa 32 lub dostarczyć osobiście do siedziby sklepu Anita & S Janina Suchodolska, 05-532 Chojnów, ul. Klonowa 32

 11.  Jeżeli zgłoszenie niezgodności towaru nastąpi w ciągu 14 dni od momentu zakupu, Klient ma prawo żądać wymiany produktu na nowy w trybie przyspieszonym. Tryb przyspieszony dotyczy tylko produktów nienoszących śladów użytkowania. Jeżeli niezgodność zostanie uznana, a reklamowany towar będzie dostępny na magazynach sklepu, nowy towar zostanie wysłany w ciągu 2 dni roboczych od dostarczenia niezgodnego towaru do sklepu. Jeżeli nie będzie to możliwe sklep zaproponuje nabywcy zwrot równowartości ceny produktu lub zaproponuje inny dostępny w sklepie towar o podobnych parametrach. 

 12.  W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, wszystkie koszty dostawy ponosi sklep.

 13.  Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) art. 7, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, towar należy odesłać na adres Anita & S Janina Suchodolska, 05-532 Chojnów, ul. Klonowa 32.  W przypadku zwrotu całości zamówienia zwracane są koszty towaru oraz koszty dostarczenia towaru do nabywcy.

Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć wypełniony i podpisany formularz o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Sklep w ciągu 2 dni roboczych dokonuje sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia ww. wymagania sklep niezwłocznie dokonuje zwrotu środków na wskazany rachunek bankowy.

FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY

formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy na poniższy adres:

Anita & S Janina Suchodolska, 05-532 Chojnów, ul. Klonowa 32Ja ............................................................niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następującej/ych rzeczy ........................................................................................, numer zamówienia............................................................................................
Data zawarcia umowy to................................................., data odbioru ...........................................................................................


Imię i nazwisko....................................................................
Adres...................................................................................
Data.....................................................................................

 

14.  Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Nie dotyczy to przypadku, kiedy produkt został uszkodzony w transporcie, jeśli towar jest uszkodzony prosimy przy kurierze o sporządzenie protokołu szkody oraz o kontakt z nami. Choć uszkodzenia w transporcie kurierskim nie zdarzają się zbyt często, to jednak zachowanie opisanej procedury postępowania znacznie przyspiesza otrzymanie przez Państwa nowego, pełnowartościowego produktu.

 

15.  Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu anitas.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. 
 

16.  Cennik sklepu nie stanowi oferty w rozumieniu prawa. Zamieszczone ceny są tylko zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art. 71 KC. Zastrzegamy sobie prawo zmiany cen.

 

17.  Regulamin określa zasady zakupów w sklepie anitas.pl. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie. 
 

18.  Zakupy realizowane za pośrednictwem sklepu internetowego anitas.pl wysyłane są jedynie na terenie Polski. Po uprzednim ustaleniu z obsługą sklepu istnieje możliwość dokonania zakupów z wysyłką poza granice Polski.

 

19.  Klient jest zobowiązany do dokładnego zabezpieczenia wysyłanego towaru (w celu uniknięcia uszkodzeń podczas transportu) w relacji klient – sklep anitas.pl.

20. W sprawach nieuregulowanych właściwe jest prawo polskie.

21. Wszelkie spory związane z usługami świadczonymi przez Anita & S Janina Suchodolska, 05-532 Chojnów, ul. Klonowa 32w ramach anitas.pl będą rozstrzygane przez sądy powszechne. Klient będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Warszawie. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów,  znajdują się pod następującym adresem: www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”. 

 

Dane osobowe

 

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: 

  Anita & S Janina Suchodolska, 05-532 Chojnów, ul. Klonowa 32,  NIP: 1230825868, REGON: 014983084 

 • Z Administratorem można kontaktować się pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: 

  Anita & S Janina Suchodolska, 05-532 Chojnów, ul. Klonowa 32, NIP: 1230825868, REGON: 014983084 , email: info@anitas.pl

 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora;
 • Dane osobowe w zakresie nicku i adresu e-mail będą wykorzystywane w celu rejestracji
 • Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane ręcznie oraz automatycznie;
 • Dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz adresu dostawy, a także numeru telefonu kontaktowego,, będą wykorzystywane przez Sprzedawcę, w celu realizacji składanych przez Klienta Zamówień, w tym także Zamówień bez Konta.
 • Dane osobowe w zakresie adresu e-mail, po uprzednim wyrażeniu zgody przez osobę, której dotyczą, mogą być wykorzystywane w celu przesyłania przez Sprzedawcę informacji handlowych drogą elektroniczną (Newsletter)
 • Dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, numeru Zamówienia, adresu e-mail, adresu dostawy oraz numeru telefonu kontaktowego będą udostępniane podmiotom zewnętrznym, którym powierzono dostawę zakupionych Towarów do Klienta.
 • Administrator dokłada wszelkich starań, aby przechowywanym danym osobowym zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami;

W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo do:

 • ·         żądania od Administratora dostępu do Pani/Pana danych osobowych,
 • ·         żądania od Administratora sprostowania Pani/Pana danych osobowych,
 • ·         żądania od Administratora usunięcia Pani/Pana danych osobowych,
 • ·         żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania Pani/Pana danych osobowych,
 • ·         wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych,
 • ·         przenoszenia Pani/Pana danych osobowych,
 • ·         wniesienia skargi do organu nadzorczego;

 

 

Z powyższych praw można skorzystać poprzez kontakt e-mailowy pod adresem info@anitas.pl lub kontakt pisemny: Anita & S Janina Suchodolska, 05-532 Chojnów, ul. Klonowa 32

 

 

Newsletter Sklepu Internetowego anitas.pl

 

1.    Klient ma możliwość zaprenumerowania Newslettera Sklepu Internetowego anitas.pl.

 

2.    Newsletter jest wysyłany tylko do osób, które wyraziły chęć jego otrzymywania.

 

3.    Klient może w dowolnym momencie zrezygnować z prenumeraty Newslettera poprzez wyłączenie w ustawieniach konta użytkownika w sklepie anitas.pl lub przez zgłoszenie tego faktu przez email lub telefonicznie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl